על העמותה

 

בשנים האחרונות , חלה בסכנין עלייה ברמת המודעות בנושאי הנכויות השונות, דבר שהתבטא בפיתוח  פרויקטים שונים לטובת אוכלוסיית האנשים עם מוגבלויות בעיר:

  • קהילה תומכת לחיים עצמאיים לנכים
  • קהילה נגישה לפיתוח נגישות פיזית וחברתית.
  • מסירה-מסע לקידום מעמדם של הנכים בחברה הערבית
  • המרכז האזורי לחיים עצמאיים – אשר משלב את כל הזכור לעיל ועוד

 קבוצת פעילים שמרביתם אנשים עם מוגבלויות לקחו על עצמם אחריות שאינה פשוטה, ובדצמבר 2008 הוקמה עמותת אל מנאלעמותה לשילוב והעצמת בעלי הצרכים המיוחדים בחיי החברה בסכנין ובאזור.

 

עמותת אל מנאל הציבה בפניה לפעול בארבעה תחומים עיקריים:

  • פיתוח שירותי פנאי
  • העלאת המודעות לזכויות והנגשתן
  • שינוי עמדות בקרב הציבור הרחב
  • תעסוקת בעלי מוגבלויות

עמותת אל מנאל מקדישה את מאמציה למען בוגרים בעלי צרכים מיוחדים הסובלים ממגבלה פיזית או חושית בשל העבודה כי המענה עבורם חלש בהרבה מאשר עבור ילדים ונוער.

מייסדי העמותה אל מנאל, שכאמור מרביתם בעלי יכולות ייחודיות, מאמינים כי דווקא הנכות הינה האתגר המסייע לבעלי המוגבלויות  להכיר ביכולותיהם, להניע אותם ולממש את עצמם, ובכך להגיע לסיפוק והגשמה עצמית .

כמייסדים של עמותת אלמנאל ובהתאם למטרותינו, שאיפותינו ליצור פרויקטים חדשניים בעיר שמשלימים את אלו אשר מסופקים על ידי גופים אחרים במטרה לפעול לקידום מעמדו של הנכא ולשאוף להעצמתו ושילובו בחיי החברה הערבית ובכלל.

עד היום, הצליחה עמותת אלמנאל לפתוח את מרכז הפעילויות שלה, אשר בזכות מאמצי הקהילה ואנשי עסקים מן העיר הוקם מבנה  נגיש לעמותה, המכיל חדר מחשבים, חדר משרד, אולם לפעילויות ופינת בישול .

לאחרונה בסיוע מסד נכויות ומשרד הרווחה וארגון הגוינט ואגף הרווחה בעיריית סכנין , הוקם המרכז האזורי לחיים עצמאיים , והשירות השתדרג בצורה ניכרת והפך לשירות אזורי שמיועד לכל אוכלסיית בעלי המוגבליות מהישובים הסמוכים .

עמותת אלמנאל עובדת עפ"י סדרי המנהל התקין של רשם העמותות , כמו כן לעמותה אישור הכרה מרשיות המס כמוסד ציבורי לצורך החזרי מס מתרומות פי סעיף 46א לפקודות המס , כמו כן ניתן לציין כי עמותת אלמנאל זכתה בפרס האיכות והמציונות באיכות 5 כובים מהמשרד לפיתוח הנגב והגליל בשנת 2011 והיתה העמותה היחידה שזכתה בכל העמותות , החברות , הארגונים שהשתפו במיזם מכל הצפון והגליל

 ניתן לפנות לעמותה :

טלפון \פקס : 046741455  , ת"ד : 7382  ,  סכנין 30810

מייל : almanal2009@gmail.com